Nieuw

Mario Del Conte, Puglia IGT Appassimento

Artikel 1 van 147
9,75 (inclusief btw)
Voorraad 5 stuks
Overzicht

Merlot, Primitivo, Negroamaro

Diep robijnrood van kleur. De rijping onthult aroma’s van gedroogd zwart fruit, chocolade, specerijen en rozijnen. In de mond fruitig en kruidig, met stevige tannines en een lange, intense finale.

Domein
De wijnmakerij is gelegen in Apulië, een belangrijk wijgebied in het zuiden van Italie. Het bedrijf is meer dan 20 jaar geleden opgericht. Mario del Conte wordt gekenmerkt door zijn innovaties op gebied van Machines en wijnmaaktechnieken. De druivensoorten die gebruikt worden bij Mario del Conte vertegenwoordigen de ziel van de regio Apulië. Het terroir is uniek: klimaat, natuurlijke elementen en menselijke arbeid zijn de sleutelfactoren voor de wijnproductie. Het gematigde klimaat verleent een aantal belangrijke kenmerken aan de druiven. De bodem is kleiachtig, rijk aan ijzer en wordt gekenmerkt door roodachtige "vlekken"; dit is een andere belangrijke factor voor de  ontwikkeling van de druif.

Oogst
De druiven komen van verschillende geselecteerde wijngaarden in Salento. De oogst vindt begin oktober plaats zodat de druiven een hoog suikergehalte hebben dat weer zorgt voor een stevig alocholgehalte.

Vinificatie
De druiven worden op natuurlijk wijze gedroogd aan de wijnstokken voor ca. 15 dagen. Gedurende deze periode verdampt 50% van hun gewicht. Door de druif in te snijden, kan de druif verdampen (appassimento aan de stok). Na de nauwkeurige handmatige oogst worden de druiven geperst en begint de gisting. De schillen worden in de most gelaten voor een lange periode om de smaken extra kracht te geven. Vervolgens wordt de wijn in eikenhouten vaten opgevoed voor ongeveer 3 tot 4 maanden.

Lekker bij
Combineert perfect bij gebraden vlees, wild gerechten zoals wild zwijn en hert maar ook bij rijpe en hartige kazen, te schenken tussen 16 en 18°.

[WEBWINKELKEURWIDGET layout=new_default theme=dark color=#7B1111 show=yes view=slider amount=6 width=manual width_amount=185px height=250px interval=5000 language=nld]

Vragen

Vragen?

Bent u op zoek naar een bepaalde wijn, heeft u meer flessen nodig dan op voorraad zijn, of heeft u een andere vraag?

Kijk dan op onze pagina met veel gestelde vragen, of stuur een mailtje met uw vraag naar info@vinodimarco.nl

Geschenkpakket

 

Nieuwsbrief

Meld u aan voor onze nieuwsbrief
Aanmelden

Bezoek ook de winkel:  

Voorstraat 425 te Dordrecht

Wijnstreken

Blog

 

Welke wijn past bij welk gerecht? 

Marco geeft advies!

De kerstdagen staan voor de deur. Tijd om samen te genieten van heerlijk eten. De juiste wijn zorgt ervoor dat de smaken van jouw 

gerechten nog beter uitkomen. 

-lees verder-

© 2020 - 2025 Vino di Marco | sitemap | rss | webwinkel beginnen - powered by Mijnwebwinkel

Om deze webwinkel te bezoeken moet u 18 jaar of ouder zijn.